KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009258
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:26:44
25/2 21:39:52
Gösta Persson
Läs mer om Gösta Persson